Depilacja laserowa nóg – wszystko co trzeba o niej wiedzieć

Zabieg depilacji laserowej cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Wynika to przede wszystkim z dostępności usługi oraz jej skuteczności, która na tle pozostałych zabiegów usuwania owłosienia wypada najlepiej.

Pozbycie się niechcianego owłosienia, przy pomocy depilacji laserowej, pozwoli klientce cieszyć się gładkimi i lśniącymi nogami przez długi czas. Jest to świetny sposób na redukcję licznych problemów związanych z tradycyjnymi sposobami usuwania włosów z nóg. Problem wrastających włosków, podrażnień i zadrapań pojawiających się podczas golenia, dotyczy wielu kobiet, jednak dzięki depilacji laserowej skutecznie i efektywnie można się ich pozbyć.

Zabieg depilacji laserowej nóg – kiedy warto się na niego zdecydować

Depilacja laserowa jest najlepszym sposobem na pozbycie się włosków na stałe. Szczególnie, jeśli odrastające włoski są ciemne i bujne, co może powodować spory dyskomfort. Oczywiście to nie jedyny sposób na pozbycie się owłosienia. Jedną z najbardziej popularnych metod, którą można przeprowadzić w domowych warunkach jest stosowanie kremów przeznaczonych do depilacji. Równie często panie sięgają po pianki i maszynki oraz depilatory. Chcąc zapewnić sobie dłuższy okres bez zbędnego owłosienia wiele kobiet korzysta z depilacji woskiem lub pastą cukrową. Niestety oba zabiegi wiążą się z zapuszczeniem włosków na około 1 cm. Wynika to z faktu, że plastry z dodatkiem wosku muszą dobrze złapać pozostawione włoski i przy jednym pociągnięciu, pozbyć się ich. Należy jednak pamiętać, że aby usunąć całkowicie cebulkę włosa, należy to zrobić dokładnie. A sposobem na to jest właśnie depilacja laserowa.

Depilacja laserowa, czyli skuteczna metoda na wrastające włoski i podrażnienia skóry

Naturalnym objawem podczas depilacji w domowym zaciszu może być reakcja alergiczna. Stosując kremy do depilacji, plastry z woskiem lub elektryczne depilatory, można doprowadzić do pojawienia się zaczerwienień, krostek oraz wrastających włosków. Natomiast dzięki depilacji laserowej nóg, skóra staje się gładka i pozbawiona nieprzyjemnych w odczuciach bolesnych ranek. 

Korzystanie z zabiegów depilacji laserowej to również spora oszczędność czasu. Laserowe usuwanie owłosienia wykonuje się co parę tygodni i chociaż nie jest to tani zabieg, to po kilku lub kilkunastu sesjach można zapomnieć o owłosieniu na zawsze. Warto zaznaczyć, że depilacją laserową powinien zająć się specjalista w profesjonalnym salonie. 

Gładkie nogi dzięki depilacji laserowej – jak przebiega zabieg

Depilacja laserowa odbywa się pod okiem specjalisty i to on decyduje o tym, czy dana osoba może poddać się zabiegowi. W trakcie pierwszego spotkania osoba przeprowadzająca depilację laserową przeprowadzi wywiad medyczny oraz oceni stan skóry klientki. Pozwoli to na wykluczenie przeciwwskazań, ponieważ nie każdy może poddać się depilacji laserowej. Podstawowymi przeciwwskazaniami są:

  • ciąża,
  • przebyte nowotwory,
  • przyjmowane leki. 

Konsultacje mają również na celu przygotować klienta do zabiegu. Wytyczne, które otrzymuje dotyczą kilku kwestii, do których zaliczyć można przede wszystkim:

  • brak opalania się i korzystania z solarium na kilka tygodni przed zabiegiem,
  • nieprzyjmowanie leków lub ziół światłouczulających,
  • depilację domową metodą na dzień lub dwa dni przed zabiegiem depilacji laserowej miejsca, z którego chcemy pozbyć się włosów,
  • nie nakładanie na skórę kremów, dezodorantów lub balsamów oraz samoopalaczy. 

Depilacja laserowa – zabieg właściwy

Depilacja laserowa polega na przykładaniu do skóry urządzenia laserowego, gdzie wiązka lasera niszczy cebulkę włosa. Co istotne, przyłożenie nie powoduje większego bólu, jedynie pojawić się może niewielki dyskomfort. Niektóre panie muszą korzystać z kremu znieczulającego, jednak jest to bardzo rzadko spotykana reakcja.

Laser diodowy może pozostawić skórę lekko zaczerwienioną, jednak objaw ten szybko minie. Po zabiegu warto stosować się do zaleceń mówiących o delikatnym obchodzeniu się ze skórą poddaną depilacji laserowej. Przede wszystkim należy nie trzeć skóry ręcznikiem i stosować na miejsca po depilacji odpowiednie preparaty.

Chcąc uzyskać najlepsze efekty, warto postawić na pakiet zabiegów, który pozwoli całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia z nóg. 

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem „Dotyk Piękna” oferującym pełen zakres z zabiegu kosmetologii https://depilacja-laserowa-krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.