Jak znaleźć dobre i tanie rękawice robocze? Rękawice BHP i ich właściwości 

Rękawice są kluczowym akcesorium dla każdego pracownika, ale znalezienie najlepszej pary rękawic roboczych wymaga wiedzy na temat materiałów i innych cech, które sprawiają, że różne rodzaje rękawic są najbardziej odpowiednie do pracy w różnych środowiskach. Wybór rękawic powinien odpowiadać ich przeznaczeniu, a także uwzględniać konkretne potrzeby i preferencje. Niezależnie od tego, czy jest to majsterkowanie, czy prace budowlane, ważne jest, aby zadbać o swoje dłonie, wybierając odpowiednią odzież ochronną do pracy z narzędziami i materiałami.

Jakie rękawice ochronne wybrać? Rękawice robocze i ich rodzaje

Jeśli pracujemy w zawodzie, który wymaga rękawic – od budowlanych, przez rolnicze, po pielęgniarskie, ważne jest, aby wybrać te najlepiej dopasowane i trwałe. Ważna jest również ochrona przed niskimi i wysokimi temperaturami. Niezależnie od tego, jakie prace wykonujemy zimą, możemy wybrać odpowiednie rękawiczki BHP. Jeśli chodzi o spawanie czy obróbkę metali, podczas której dłonie mogą być narażone na poparzenia gorącymi iskrami, warto wybrać rękawice trudnopalne. Każda praca, która wiąże się z kontaktem z prądem, czyli prace inżynierskie, może zakończyć się porażeniem prądem. Dodatkowa ochrona w postaci rękawic ze skóry lub gumy jest ważnym elementem stroju roboczego podczas pracy w pobliżu przewodów pod napięciem.

Na rynku znajdziemy różne rodzaje rękawic roboczych: rękawice robocze skórzane, rękawice powlekane, rękawice antywibracyjne, rękawice robocze ocieplane, rękawice wzmacniane i wiele innych! 

Rękawice chronią dłonie przed uszkodzeniami, wieloma substancjami i czynnikami drażniącymi. Począwszy od codziennych rękawic roboczych po bardziej specjalistyczne, takie jak rękawice ogrodnicze czy rękawice robocze powlekane odpowiedni zestaw rękawic będzie wiernymi towarzyszami. Dobra para rękawic roboczych powinna być wygodna, łatwa do czyszczenia i zapewniać ochronę przed uderzeniami, chemikaliami i tarciem.

Rękawice są kluczowym akcesorium dla każdego pracownika, ale znalezienie najlepszej pary rękawic roboczych wymaga wiedzy na temat materiałów i innych cech, które sprawiają, że różne rodzaje rękawic są najbardziej odpowiednie do pracy w różnych środowiskach. Wybór rękawic powinien odpowiadać ich przeznaczeniu, a także uwzględniać konkretne potrzeby i preferencje.

Jakie rękawice chroniące wybrać? 

Dobre rękawice robocze są niezbędne dla tych, którzy zajmują się różnymi zadaniami i czynnościami. Nieważne, czy po prostu robimy dużo w ogrodzie, czy musimy zająć się budową lub naprawą samochodu, dobra para jest ważną częścią wyposażenia. Aby znaleźć tę właściwą dla siebie, zwróćmy uwagę na odpowiednie materiały i sposób ich obróbki, a także zdecydujmy się na określony rozmiar i kolor. Ponadto zwróćmy uwagę na konkretne instrukcje obsługi, a także na możliwe reakcje alergiczne, które mogą być spowodowane przez niektóre materiały i ich właściwości.

Dobra para rękawic roboczych ochroni dłonie i opuszki palców przed otarciami, przekłuciami i drobnymi skaleczeniami podczas pracy. Elastyczny materiał pozwala na swobodny przepływ krwi, a jednocześnie zapewnia dobrą przyczepność. Rękawice powinny być odpowiednio dopasowane, aby nie ocierały się o skórę podczas pracy, ale też nie wywierały na nią nacisku. Im bardziej wytrzymały jest materiał, tym dłużej rękawice będą służyć.

Oprócz wsparcia technicznego, odpowiednie rękawice robocze mogą zapewnić ochronę przed niskimi i wysokimi temperaturami. Oprócz tych przeznaczonych do pracy w niskich temperaturach (do -25 ° C), istnieją również modele chroniące przed ciepłem spawania. Jeśli chodzi o przenoszenie elementów metalowych, ostrzy lub innych narzędzi, często stosuje się lekkie rękawice o wysokim stopniu elastyczności. Rękawice gumowe są bardziej odpowiednie do takich czynności jak malowanie, budowa czy ogrodnictwo i mogą być stosowane w połączeniu z jednorazowymi środkami ochrony pracowników.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem z artykułami BHP https://twojerekawice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.