Krótki poradnik z tworzenia stron internetowych. Strony internetowe Gdańsk

Tworzenie stron internetowych to złożony proces, który wymaga wiedzy i umiejętności, aby stworzyć nowoczesne strony internetowe dostosowane do potrzeb klientów. Robimy to poprzez wieloetapowe podejście: projekt, optymalizacji treści, wdrożenia czy pozycjonowanie w Google.

Internet zmienił sposób w jaki żyjemy i prowadzimy biznes. Jeśli chcesz dotrzeć do większej liczby klientów, potrzebujesz strony internetowej, którą łatwo znaleźć w sieci. Efektywne projektowanie strony internetowej jest niezbędne niezależnie od tego, czy Twoja firma jest mała czy duża, czy działa w systemie brick-and-mortar czy tylko online.

Dynamika Internetu i marketingu online wymaga postawienia na nowoczesne i responsywne strony internetowe, które są przyjazne dla wszystkich typów użytkowników z różnych urządzeń mobilnych i typów połączeń.

Od czego zacząć projekt strony www? Tworzenie stron Gdańsk

Do założenia strony internetowej potrzebne są tylko trzy rzeczy: domena, serwer i kod strony.

Domena internetowa

Tworzenie stron www zaczynamy od ustalenia nazwy – czyli adresu, który wpiszesz w wyszukiwarce. W tym celu rejestruje się domenę internetową. Ceny domen różnią się w zależności od rodzaju i wybranego okresu abonamentowego.

Podczas rejestracji domeny ważne jest, aby najpierw sprawdzić, czy wybrany adres (strona www) jest dostępny. Jeśli nazwa jest dostępna, możesz wybrać okres abonamentowy i dopełnić formalności związanych z rejestracją.

Serwer

/Obraz autorstwa DCStudio na Freepik

Serwer jest terminem używanym w odniesieniu do sprzętu lub oprogramowania, które obsługuje jakiś zasób przez sieć. Tym zasobem może być strona w sieci lub inne rodzaje usług. Są to zazwyczaj wynajęte usługi oferowana przez dostawców hostingowych. Serwer jest również potocznie nazywany komputerem z uruchomionym na nim oprogramowaniem serwerowym.

Hosting strony www

Jeśli zdecydowałeś się na stworzenie swojej strony internetowej, nadszedł czas, aby wybrać odpowiedni hosting. Opcji jest wiele i wybór najbardziej odpowiedniej nie jest takim prostym zadaniem. W pierwszej kolejności należy określić potrzeby i oczekiwania strony, sprawdzić jakie technologie obsługują. Następnie można dowiedzieć się więcej informacji o firmie oferującej usługi hostingowe i podjąć decyzję, która usługa najbardziej nam odpowiada.

Rejestracja domeny i hosting strony internetowej to podstawowe kroki do zbudowania swojej obecności w sieci. Warto również zadbać o szyfrowanie danych poprzez certyfikat ssl, który będzie chronił dane osobowe Twojej firmy, takie jak informacje finansowe, udostępniane przez użytkowników na stronie.

Projektowanie stron internetowych Gdańsk. Na co zwrócić uwagę?

Tworzenie stron internetowych to proces, który wymaga wiele czasu i wysiłku. Zanim zaczniesz planować uruchomienie swojej strony, musisz najpierw zdecydować, czego od niej chcesz. Zastanów się, jaki jest cel Twojej strony, jakie funkcje powinna zawierać i ile wymaga rozwoju. Strona internetowa tworzona jest z uwzględnieniem punktu odniesienia. To znaczy, jeśli myślisz o stworzeniu witryny informacyjnej lub zorientowanej na produkt, to Twoja strona firmowa będzie wymagała innych funkcji, niż w przypadku, gdy służy do kontaktu lub wiadomości. Warto wówczas postawić na prostą stronę.

Profesjonalne zaprojektowanie strony internetowej to pierwszy krok w sprzedaży. Projektowanie stron www w oparciu o odpowiedni projekt graficzny zaprocentuje tym, że Twoja firma będzie wyróżniać się na tle konkurencji, nawet różnych branż!

Tworzenie stron internetowych Gdańsk

/Obraz autorstwa creativeart na Freepik

Strona w sieci pozwoli Ci dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców – nawet w odległych miejscach. Jest to opłacalny sposób dotarcia do nowych klientów i sprzedaży produktów lub Twoich usług, w dowolnym miejscu na świecie. Jeśli działasz lokalnie, możesz dotrzeć do klientów na terenie całej Polski. Jeśli działasz w całym kraju, możesz wejść na rynki zagraniczne.

WordPress – czy warto skorzystać?

WordPress to lider rynku wśród systemów zarządzania treścią. Jest popularny ze względu na łatwość obsługi i potężne opcje SEO, które ułatwiają tworzenie stron internetowych i zwiększanie ruchu. Obecnie około 35% stron www na świecie korzysta z WordPressa.

WordPress to bardzo łatwy w użyciu system zarządzania treścią do tworzenia i utrzymywania strony internetowej. Oznacza to, że nie musisz mieć żadnych specjalnych umiejętności technicznych, aby stworzyć i utrzymać stronę internetową na WordPressie. W wyniku jego prostoty, możesz łatwo dodawać zmiany lub nowe treści, kiedy tylko chcesz.

Dlaczego warto postawić na pozycjonowanie strony internetowej?

Bardzo ważne jest umieszczenie witryny w pierwszej dziesiątce stron wyszukiwarek. Ludzie, którzy chcą coś znaleźć w wyszukiwarce Google w większości przypadków nie przeglądają dalej niż do dziesiątej strony, a spora część nie wychodzi poza pierwszą. Nawet jeśli nasza strona będzie najwyższej jakości, przepełniona treścią i działająca genialnie, to gdy nie zostanie znaleziona i wyświetlona w wynikach wyszukiwania przez algorytmy Google strona będzie praktycznie martwa.

Większy ruch zapewni jej sukces i rentowność Twojej witryny, co ma bezpośredni wpływ na wszystkie aspekty jej funkcjonowania. Nie zapominaj o pozycjonowaniu!

Czym są responsywne strony internetowe?

RWD (Responsive Web Design) to technika w której strony internetowe projektowane są tak, aby ich układ i wygląd automatycznie dostosowywał się do rozmiaru okna przeglądarki. Wpływa na poprawę funkcjonalności. Oznacza to, że strony bądź aplikacje stworzone przy użyciu RWD są łatwo dostępne, proste w obsłudze i mogą wyświetlać się tak samo na każdym urządzeniu, zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych np. tabletach. Zapewnia to niezakłócone wrażenia z oglądania dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich urządzenia.

Agencja interaktywna – czy warto?

Agencja interaktywna buduje i rozwija relacje ze swoimi klientami, którzy często są również markami. Ma bardzo indywidualne podejście. Budują przekaz i tworzą reklamy, których celem jest osiągnięcie sukcesu biznesowego zarówno wizerunkowego, jak i biznesowego, we wszystkich kanałach i przy użyciu wszystkich mediów. Agencje interaktywne zajmują się przede wszystkim marketingiem internetowym i działają w sieci. Wszystkie działania reklamowe z dodatkiem „e”, czyli e-PR czy e-commerce, ale także budowa stron www, prace SEO i SEM, reklama w Internecie – to domena agencji interaktywnych.

Dzięki działaniom sprawdzonej agencji interaktywnej, możesz liczyć na opracowanie indywidualnych potrzeb. Doświadczenie agentów pozwala na stworzenie strony internetowe od podstaw według dobranego systemu zarządzania. Ta opcja sprawdza się najlepiej w przypadku projektu, gdy klient zakłada skomplikowane technologie i zaawansowane mechanizmy strony.

__________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: rawpixel

Materiał źródłowy: materiały własne, thenewlook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.