Silikony, kleje, piany montażowe, farby w sprayu Den Braven. Produkty, które warto poznać

Den Braven to marka, która jest dobrze znana fachowcom i osobom, które na co dzień mają do czynienia z pracami budowlanymi, remontami czy wykończeniówką. Firma Den Braven produkuje najlepsze produkty z zakresu chemii budowlanej, przydatne w pracach naprawczych, malowaniu różnych powierzchni czy ocieplaniu budynków. Warto mieć w zanadrzu produkty tej marki, ponieważ mogą się przydać nie tylko w pracy na budowie, ale i gospodarstwie domowym.

Den Braven – jakie produkty oferuje marka? Jakie artykuły Den Braven warto znać?

Den Braven może pochwalić się szeroką ofertą produktów do ogólnego zastosowania, przydatnych zarówno na wstępnych etapach budowy, jak i w końcowym stadium remontu. Jakie artykuły Den Braven z zakresu chemii budowlanej możemy znaleźć na półkach sklepów, składów i hurtowni budowlanych? Zaliczają się do nich m.in.:

  • hydroizolacje;
  • piany montażowe;
  • plastyfikatory;
  • farby w sprayu;
  • silikony;
  • impregnaty;
  • kleje;
  • taśmy bitumiczne.

Niektórym z wymienionych produktów przyjrzymy się nieco bliżej.

Hydroizolacje Den Braven – doskonała ochrona przed wilgocią

Hydroizolacja Den Braven to unikalna płynna membrana, którą można nakładać bezpośrednio na powierzchnie betonu, cegły i kamienia. Zapewnia natychmiastową barierę wodną i ochronę przed przesiąkaniem wody, dzięki czemu nie ma potrzeby, by martwić się o przecieki lub wilgoć.

Hydroizolacja z Den Braven pomoże zapobiec szkodom spowodowanym przez wnikanie wody i spowolni proces erozji, dzięki czemu jest idealna do zastosowania w takich miejscach jak piwnice, podpiwniczenia, baseny zewnętrzne i spa, podjazdy oraz patia.

Piany montażowe Den Braven – znakomita przyczepność, wysoka odporność

Piany montażowe Den Braven przeznaczone są do wykonywania uszczelnień pomiędzy płytą betonową a podłożem. Nadają się również do stosowania w pokryciach dachowych, gdzie mogą być używane do uszczelniania połączeń pomiędzy dwoma warstwami papy.

Pianki montażowe tej firmy nadają się do stosowania w nowych budynkach oraz w projektach renowacyjnych. Mogą być stosowane jako warstwa wykończeniowa lub warstwa pośrednia. Pianka montażowa jest łatwa w aplikacji i zapewnia szczelne uszczelnienie pomiędzy płytą betonową a podłożem.

Plastyfikatory Den Braven – substancje poprawiające elastyczność mieszanki

Plastyfikatory są stosowane w celu uelastycznienia tworzyw sztucznych oraz poprawy ich właściwości użytkowych. To substancje chemiczne dodawane podczas procesu produkcji tworzyw sztucznych w celu obniżenia temperatury zeszklenia materiału, dzięki czemu staje się on bardziej elastyczny. Plastyfikatory poprawiają również przetwarzalność poprzez zmniejszenie lepkości, co ułatwia ich obróbkę podczas przetwarzania.

Plastyfikatory działają poprzez rozpuszczanie się w polimerach tworzących produkt końcowy – nie są więc częścią samego produktu końcowego, ale raczej dodawane są podczas produkcji lub przetwarzania. Plastyfikatory nie rozpuszczają się całkowicie w polimerach; zamiast tego tworzą na nich warstwę, która działa jak kolejna cząsteczka w całej strukturze.

Farby w sprayu od Den Braven – malowanie i lakierowanie dekoracyjne

Farby w sprayu są wykorzystywane do szerokiego zakresu zastosowań. Są to farby na bazie wody, nie zawierają rozpuszczalników i oferują wysoki stopień przyczepności. Mogą być stosowane na wielu różnych podłożach, w tym na drewnie, metalu i plastiku czy powierzchni wykonanych z tworzyw sztucznych.

Farby te zapewniają dobre krycie, przydają się w domowych pracach naprawczych. Produkty tej marki cechuje szeroka gama kolorystyczna, dlatego bez problemu dobierzemy kolor do konkretnych potrzeb. Wśród produktów znajdziemy lakier uniwersalny, wysokotemperaturowy, lakier metallic czy fluorescencyjny. Farba Den Braven Super Color sprawdzi się w wielu zastosowaniach.

Silikony Den Braven – idealne do uszczelniania

Silikon to wyjątkowy polimer o szerokim spektrum właściwości i zastosowań. Firma Den Braven oferuje kilka gatunków silikonów, które mogą być wykorzystywane w różnych dziedzinach. Silikony tej marki dostępne są w wielu wersjach, dzięki czemu mogą być stosowane w różnych dziedzinach przemysłu i handlu.

Uszczelniacze silikonowe Den Braven mogą być stosowane w budownictwie do uszczelniania spoin i pęknięć na oknach lub drzwiach. Uszczelniacze silikonowe są również idealne do uszczelniania płytek łazienkowych i ścian podczas prac remontowych. Szerokie zastosowanie silikonów sprawia, że są one chętnie wybierane przez fachowców a także wielbicieli majsterkowania.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią budowlaną https://batel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.