Top 7 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny zajmująca się korektą defektów estetycznych wpływających na negatywne samopoczucie wynikające z naszego wyglądu.

W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna polega na zabiegach małoinwazyjnych, ale bardziej zaawansowanych i silniej ingerujących w głębsze partie skóry niż działania kosmetyczne. Medycyna estetyczna zajmuje się również problemami związanymi ze starzeniem się oraz innymi defektami estetycznymi, takimi jak nadmierne wypadanie włosów, rozstępy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, żylaki i wiele innych

Botoks – toksyna botulinowa a medycyna estetyczna

Obraz autorstwa wavebreakmedia_micro na Freepik

Najbardziej znanym zastosowaniem toksyny botulinowej w medycynie estetycznej jest korekcja zmarszczek. Preparat ten, wstrzyknięty w odpowiednie miejsce pod skórą, pozwala na widoczne spłycenie poziomych bruzd na czole, pionowej zmarszczki między brwiami, zmarszczek wokół oczu oraz zmarszczek wokół ust. Oprócz wygładzania zmarszczek, za pomocą toksyny botulinowej można również korygować różnego rodzaju mankamenty zlokalizowane na twarzy, w tym podnieść kąciki ust, unieść brwi, skorygować tzw. uśmiech gumiasty oraz poprawić owal twarzy. Wreszcie nowoczesne gabinety medycyny estetycznej oferują jeszcze jeden warty uwagi zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Okazuje się bowiem, że doskonałym zastosowaniem toksyny botulinowej jest leczenie nad-potliwości (botoks hamuje produkcję potu).

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny – dermatologia estetyczna, to zabieg, w którym na skórę nakładany jest roztwór chemiczny w celu usunięcia wierzchnich warstw. Odrastająca skóra jest gładsza. Peelingi chemiczne są stosowane w leczeniu zmarszczek, przebarwień skóry i blizn – zwykle na twarzy. Można je wykonywać samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami zakresu medycyny estetycznej. Głębsze peelingi chemiczne oferują lepsze rezultaty, ale także dłużej trwa ich regeneracja.

Lekki peeling chemiczny usuwa zewnętrzną warstwę skóry, pozwala usunąć niedoskonałości. Stosuje się go w leczeniu drobnych zmarszczek, trądziku, nierównego kolorytu skóry i suchości.

Średni peeling chemiczny usuwa komórki skóry z naskórka i górną część, części środkowej warstwy skóry. Służy do leczenia zmarszczek, blizn po trądzikowych i nierównego kolorytu skóry. Może być konieczne powtórzenie procedury, aby osiągnąć lub utrzymać pożądany rezultat.

Głęboki peeling chemiczny jeszcze głębiej usuwa komórki skóry. Zalecany przy głębszych zmarszczkach, bliznach lub przedrakowych naroślach.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

/Obraz autorstwa serhii_bobyk na Freepik

Istnieją wszelkiego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej przy których wykorzystuje się kwas hialuronowy – substancję, dzięki której nasza skóra wygląda młodo i jest elastyczna. Nie każdy wie, że ta substancja naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jest bezpieczna, nie powoduje negatywnych reakcji i udowodniono, że niweluje procesy starzenia.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym jest obecnie szczególnie popularne, ponieważ pozwala na uzyskanie pięknych, symetrycznych, wypełnionych i nawilżonych ust, które są pełne życia i koloru. Dodaje im ponętny oraz atrakcyjny wygląd.

Ginekologia estetyczna

Coraz popularniejsze stają się zabiegi medycyny estetycznej mające na celu poprawę wyglądu kobiecych narządów płciowych, poprawę ich funkcji seksualnych, a także pozbycie się uciążliwych dyskomfortów związanych z okolicami intymnymi. Dające więc szansę na poprawę samopoczucia kobiety, większą świadomość swojej atrakcyjności oraz komfort psychiczny i fizyczny. Z zabiegów ginekologii estetycznej mogą korzystać kobiety w każdym wieku.

Mikrodermabrazja

To nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu można złuszczyć martwe komórki naskórka, dotlenić skórę, przywrócić jej naturalny koloryt i gładkość. Służy poprawie wyglądu. Polecany jest osobom zmagającym się z trądzikiem, bliznami, przebarwieniami i rozstępami.

Mikrodermabrazja działa poprzez mechaniczne usunięcie wierzchnich warstw naskórka. Do twarzy lub wybranej części ciała zostanie użyta różdżka do mikrodermabrazji z kryształkami lub diamentowymi końcówkami. Kryształki lub diamentowe końcówki są delikatnie przesuwane po skórze w górę, aby usunąć martwe komórki skóry z twarzy lub części ciała. Proces ten może trwać do 20 minut dla każdego obszaru zabiegowego, w zależności od tego, ile zabiegów jest potrzebnych w jednej sesji i ile czasu chcesz poświęcić na to każdego tygodnia.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje wiązkę światła laserowego do usuwania niechcianych włosów. Światło lasera przenika przez skórę i uszkadza cebulki włosów, zapobiegając ich przyszłemu wzrostowi.

Wiązka światła dociera do cebulki włosa, gdzie jest pochłaniana przez melaninę – tam zamieniana jest na energię cieplną, przez co nieodwracalnie niszczy cebulkę. Aby depilacja laserowa była skuteczna, konieczne jest dobranie odpowiedniej mocy światła – będzie ona różna w zależności od koloru włosów.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji, która powoduje eliminację komórek tłuszczowych. W efekcie komórki zostają rozpuszczone, uwolniony tłuszcz jest rozkładany przez metabolizm i wydalany z organizmu.

Lipoliza to obecnie najnowocześniejsza metoda medycyny estetycznej, która pozwala na niechirurgiczną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: Freepik

Materiały źródłowe: hellozdrowie.pl, dermedika,pl, Medicover.pl, proestetica.com, klinikaambroziak.pl, iapam.com, aedit.com, evospa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.