Biżuteria sztuczna – znakomita alternatywa szlachetnych kruszców

Biżuteria od wieków była używana jako sposób na pokazanie swojego bogactwa, władzy lub statusu społecznego. Wykonywana była z drogich materiałów i zarazem trudno dostępna. Czasy się zmieniły, dostępność biżuterii także. Obecnie biżuteria jest noszona zarówno przez mężczyzn jak i kobiety bez względu tak naprawdę na poziom zamożności i często jest produkowana masowo, przy użyciu maszyn i niekoniecznie z drogich materiałów ozdobnych. Przykładem chociażby modna biżuteria sztuczna, pod pojęciem której nie skrywają się sztuczne błyskotki, a wyjątkowe kolczyki, skórzane bransoletki, modne ozdoby do włosów i całe bogactwo wzorów stanowiące doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji. Czym jest sztuczna biżuteria i z czego wynika jej popularność? Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Czym jest biżuteria sztuczna?

Sztuczna biżuteria jest najczęściej produkowana w dużych ilościach z metali nieszlachetnych, które same lub po pokryciu innym metalem imitują w wyglądzie swoje drogie odpowiedniki – kruszce takie jak złoto. Kamienie szlachetne zastępuje się na przykład wysokiej jakości elementami szklanymi, jak kryształ Swarovskiego czy czeskie sztuczne perły. Ponadto stosuje się nietypowe materiały, takie jak filc, drewno, plastik, skóra czy tkanina. Pierścionki, kolczyki czy bransoletki ze stali szlachetnej z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej wytrzymałych metali na naszej planecie. Jest również bardzo odporna na korozję, co czyni ją idealną dla biżuterii. Sztuczna biżuteria cechuje się dużą trwałością, wytrzymałością i elegancją, a to wszystko w bardzo przystępnych cenach, co sprawia, że jest to naprawdę tania biżuteria. Biżuterię sztuczną możemy z łatwością dopasować do swoich preferencji i indywidualnych potrzeb, a zarazem zgodnie z najnowszymi trendami.

Czym różni się tania biżuteria sztuczna od biżuterii jubilerskiej?

Podstawowa różnica jest taka, że biżuteria jubilerska jest droższa niż biżuteria sztuczna. Biżuteria jubilerska jest wykonywana metali szlachetnych takich jak złoto czy platyna, niejednokrotnie wzbogacona o ozdoby tj. diamenty, szmaragdy, prawdziwe perły, koral czy bursztyn. Sztuczna biżuteria jest wykonana ze stopów metali, takich jak miedź i cynk. Nazywa się ją „sztuczną”, ponieważ metale nie są szlachetne i łatwo się utleniają. W dzisiejszym świecie coraz trudniej jest odróżnić, czy dana biżuteria jest prawdziwa czy sztuczna. Wysoka jakość materiałów używanych do produkcji sztucznej biżuterii, a także coraz trwalsze i grubsze warstwy ochronne sprawiają, że tania biżuteria sztuczna staje się coraz lepszą alternatywą dla drogiej biżuterii szlachetnej. Sztuczna biżuteria damska to wszystkie ozdoby jakich potrzebujemy w każdym wieku, tj. pierścionki, kolczyki, łańcuszki, naszyjniki czy bransoletki, w dodatku w niskich cenach.

Modna biżuteria sztuczna – biżuteria ze stali szlachetnej

Biżuteria sztuczna, w szczególności biżuteria ze stali szlachetnej to świetna alternatywa dla metali szlachetnych. Jest trwała, odporna na zarysowania i odporna na rdzewienie lub matowienie. Można ją wypolerować na wysoki połysk, który wygląda niemal identycznie jak srebro, a do tego nie złamie się ani nie porysuje jak inne metale. Biżuteria ze stali nierdzewnej jest również bardzo popularna z powodu „wdzięku” tego materiału – jego trwałość i obrabialność sprawiają, że jest to doskonały wybór dla jubilerów. Pierścionki, bransoletki i kolczyki wykonane ze stali szlachetnej są coraz bardziej popularne za rewelacyjną korelację jakości i ceny. Ze względu na swoją trwałość, sztuczna biżuteria ze stali szlachetnej jest często uważana za niemal równie wartościową jak biżuteria wykonana z metali szlachetnych, takich jak np. złoto. Piękna bransoletka, kolczyki, naszyjniki czy ozdoby do włosów wykonane ze stali szlachetnej nie są podatne na złamania lub zarysowania. Biżuteria sztuczna może być również polerowana na wysoki połysk, co sprawia, że wygląda jak oryginalna biżuteria jubilerska. 

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://fjbox.pl oferującym biżuterię, okulary, torebki i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.