Nici liftingujące PDO – zabieg medycyny estetycznej pozwalający na wygładzenie zmarszczek

Z wiekiem zmniejsza się elastyczność skóry twarzy, która staje się mniej odporna na działanie grawitacji. W efekcie twarz traci swój naturalny ton i jędrność, mięśnie stają się słabsze, policzki opadają w dół wraz z podbródkiem i linią żuchwy.

Sposoby na spowolnienie procesu starzenia się skóry – co da nam długotrwały efekt poprawy kondycji skóry?

Jednym ze sposobów na spowolnienie procesu starzenia jest spożywanie zdrowej żywności i regularne ćwiczenia. Możemy chronić swoją skórę przed starzeniem się, unikając ekspozycji na słońce, stosując codziennie krem z filtrem o szerokim spektrum działania i regularnie nakładając krem nawilżający. Medycyna jednak stale się rozwija i to, co dziś jest najlepszym zabiegiem, jutro może nie być najskuteczniejszą opcją. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych metod takich jak chirurgia są zabiegi medycyny estetycznej – a konkretnie nici PDO (polidioksanowe).

Nici PDO – metoda leczenia obwisłych policzków i zmniejszonej elastyczności skóry bez skalpela, która stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny

Nici liftingujące PDO to nowy zabieg iniekcyjny na zwiotczałą skórę i utratę kolagenu w obrębie twarzy. Nici PDO podnoszą zapadnięte obszary skóry, zapewniając natychmiastowy lifting twarzy, dodatkowo powoduje efekt zbliżony do zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej. Nici liftingujące pobudzają skórę pacjenta do produkcji nowego kolagenu i produkcji elastyny. Pozwalają na wygładzenie rysów twarzy.

Zabieg ten jest bezpieczną, nieinwazyjną alternatywą dla chirurgii. Nie wymaga rekonwalescencji i daje wyniki równie dobre lub lepsze od tych, które dałyby interwencje chirurgiczne.

Stwierdzono, że:

 • nici PDO pozwalają na redukcję podbródka i unosi opadające policzki,
 • nici PDO pomagają stymulować produkcję kolagenu i elastyny, pozytywnie wpływając na napięcie skóry i jędrność skóry (zagęszczenie skóry),
 • nici PDO doskonale nadają się do wygładzania zmarszczek i to bez użycia skalpela,
 • nici PDO wygładzają linie ust,
 • nici PDO sprawiają, że rysy twarzy wyglądają na bardziej wyrównane, gładsze i młodsze,
 • nici liftingujące PDO pozwalają uzyskać efekty estetyczne zbliżone do zabiegów chirurgii plastycznej,
 • nici PDO pozostawiają skórę gładką i napiętą,
 • nici PDO pozwalają na pozytywnie wpłynąć na obniżone zewnętrzne krawędzie brwi,
 • nić PDO daje bardziej naturalnie wyglądające rezultaty niż po podaniu toksyny botulinowej,
 • stosując nici liftingujące PDO uzyskujemy bardzo naturalny wygląd, ponieważ nie ograniczają one mięśni twarzy,
 • wprowadzenie nici PDO raczej nie powoduje bólu czy większego dyskomfortu,
 • iniekcja nici PDO to jeden z częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej,
 • efekty estetyczne nici utrzymują się przez około dwa lata, a ich rezultaty są widoczne niemal natychmiast.

Po zabiegu u niektórych pacjentów przez kilka tygodni może występować obrzęk lub zasinienie. Po tym okresie większość zobaczy widoczne rezultaty: poprawa tekstury skóry, zwiększenie jędrności i redukcja drobnych zmarszczek. Rezultaty są długotrwałe, efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 2 lat! Oznacza to, że pacjenci będą musieli poddać się kolejnej procedurze po dwóch latach, aby zachować młody wygląd. Dla pacjentów szukających poprawy wyglądu i samopoczucia, nici PDO są świetną opcją.

Czy zabieg z użyciem nici liftingujących PDO boli? Innowacyjne nici PDO stosowane w medycynie estetycznej powodują niewielki lub żaden dyskomfort

Choć większość lekarzy medycyny estetycznej nie uważa za konieczne podawanie znieczulenia podczas zabiegu, to jeśli pacjent chciałby znieczulenia – przed założeniem nici stosuje się zwykle lidokainę lub krem znieczulający. 

Rekonwalescencja po zabiegu wprowadzania nici liftingujących PDO –nici liftingujące PDO, nici gładkie

Pacjenci po zabiegach wykorzystujących nici liftingujące nie wymagają rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu, ale najlepiej, jeśli pozostanie w domu przez dzień lub dwa, aby widoczny lekki obrzęk i zasinienie ustąpiły przed powrotem do pracy.

Zabieg wprowadzania nici PDO może przynieść efekty podobne do liftingu chirurgicznego. Igła używana do tego zabiegu wykorzystuje jako prowadnice naturalne linie napięcia skóry.

Długofalowe efekty zabiegu są wysoko oceniane przez pacjentów. Skóra poprawia swoje nawilżenie, można zaobserwować wyraźną poprawę jej kondycji.

Czy otrzymane efekty estetyczne utrzymują się przez długi czas? Nici liftingujące PDO

Po około 6 miesiącach nici PDO rozpuszczają się w tkankach, ale efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat. Dzięki temu zabieg ma wpływ na produkcję kolagenu i elastyny, a także syntezę kwasu hialuronowego. Zabieg ten wykorzystuje naturalne linie napięcia występujące w skórze jako wskaźnik do zmian. Nici są umieszczane wzdłuż naturalnych linii napięcia skóry, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Procedura ta jest wysoce skuteczna, ponieważ wykorzystuje naturalny proces gojenia naszego własnego ciała. 

Czy nici PDO są skuteczne w walce ze zmarszczkami? Czy zmieniają rysy twarzy?

Nici PDO można wstrzykiwać w twarz, aby wygładzić zmarszczki i nie pozostawić przy tym śladów interwencji. Zabieg ten jest idealny dla osób, które chcą osiągnąć młodzieńczy wygląd, ale nie chcą inwazyjnych procedur chirurgicznych.

Nici PDO to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę wyglądu twarzy bez użycia wypełniaczy czy operacji

W przypadku pacjentów o bardzo wrażliwej skórze lub obawiających się powstania blizn, nici PDO mogą dać bardzo naturalny efekt. Zabieg może być również stosowany do zagęszczania ust i wygładzania linii na czole. Nici PDO to doskonała alternatywa dla botoksu lub wypełniaczy.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej w Opolu http://laser-opole.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.