Jak rękawice warsztatowe wybrać? 

Gumowe rękawice dla mechaników samochodowych – podstawowa rzecz, która może znaleźć się w każdym warsztacie. Ponieważ praca mechaniczna to nie tylko kwestia siły mięśni, ale także element technologiczny. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo obrażeń, konieczne jest noszenie pewnej ochrony dla rąk i palców. Mechanicy często pracują z różnymi chemikaliami i smarami, które mogą powodować reakcje alergiczne. Rękawice jednorazowe chronią ręce przed szkodliwymi substancjami.

Idealne rękawice warsztatowe

Przy wyborze pary rękawic ochronnych należy zwrócić uwagę na rodzaj materiałów i wagę. Materiał powinien być oddychający, ale także odporny na działanie oleju i wody. Wiele zależy od mankietu – powinien być wygodny, regulowany i elastyczny. Istnieje wiele różnych rodzajów rękawic warsztatowych, które oferują różne poziomy ochrony przed chemikaliami i zagrożeniami. Dobra para rękawic warsztatowych to pierwsza linia obrony przed zimnem, upałem i innymi niekorzystnymi warunkami pracy. Oprócz rękawic roboczych do codziennego użytku w warsztacie, na rynku dostępne są specjalne rękawice ochronne przeznaczone do stosowania w prawdziwych sytuacjach awaryjnych. Rękawice dla mechanika czy murarza różnią się zarówno materiałami, jak i konstrukcją. Inne modele polecane są na wiosnę lub lato. Na rynku dostępne są również rękawice ochronne przeznaczone do pracy w niesprzyjających temperaturach – w chłodniach i na zewnątrz przy temperaturach poniżej zera.

Podczas wykonywania pracy każdy profesjonalista potrzebuje rękawic roboczych dopasowanych do swoich potrzeb. Należy do nich ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi dłoni, ramion i palców. Wybierając rękawice, należy zwrócić uwagę na takie parametry jak trwałość i wytrzymałość materiału oraz jego odporność na działanie substancji chemicznych. Jeśli rękawice nie są wystarczająco trwałe lub nie zapewniają niezawodnej ochrony na przykład podczas pracy z narzędziami tnącymi, wówczas mechanik często może ulec wypadkowi przy pracy.

Rękawice warsztatowe z poliestru, nitrylu czy materiał frotte? 

Ręce mechanika są narażone na działanie silnych substancji chemicznych i pracę z małymi częściami, dlatego rękawice jednorazowe są niezbędnym elementem pracy. W przeciwieństwie do grubych rękawic, które blokują wrażliwość na dotyk, cienkie jednorazowe pozwalają na bardziej precyzyjną pracę nad małymi częściami i lepsze wykorzystanie narzędzi.

Rękawice nitrylowe wykonane są z wytrzymałego kauczuku syntetycznego. Te jednorazowe rękawice zapewniają dobrą ochronę przed wszelkimi mikroorganizmami i płynami fizjologicznymi. Nitrylowe rękawice jednorazowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka precyzja ruchów. Są bardziej wytrzymałe niż rękawice lateksowe i odporne na niskie temperatury, co czyni je świetnym wyborem do zastosowań medycznych. Mimo że są nieco mniej rozciągliwe niż rękawice lateksowe, ich chwytność jest nadal odpowiednia, zwłaszcza podczas pracy z ruchomymi częściami maszyn. Materiały nitrylowe nie powodują reakcji alergicznych w miejscu pracy.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem z artykułami BHP https://twojerekawice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.